İstanbul’dan Ankara’ya bir Düğün Yolculuğu: Meltem & Mert, Divan Çukurhan, Ankara

İstanbul’dan Ankara’ya bir düğün yolculuğu: Meltem & Mert, Divan Çukurhan, Ankara

Telefonum çaldığında Ekim ayıydı. Telefonun diğer ucunda Mert Divan Çukurhan’dan söz ederken, zamanın bu kadar hızlı geçip, harika anlar ve dolayısıyla fotoğraflarla kayda geçecek muhteşem bir gece olacağından henüz habersizdik. İşte böyle başlıyor Düğün Hikayelerinin ilk yolculuğu.

Düğün günü eşlik edeceğim çiftlerimle buluşup tanıştığımda, yani bu aşamaya geldiğimizde hiç yanılmadığımı anlıyorum. Meltem ve Mert’i de görüp tanıdığımda işte benim beraber çalışmak isteyeceğim çift dedim. Gerçekten de sizler beni bulurken aslında ben de sizi arıyor oluyorum ve hiç yanılmıyorum. Fotoğraflarımı incelerken siz beni tanıyorsunuz ve bir araya geldiğimizde benim tarzım ile sizin beklentileriniz çoktan tanışmış dostlar gibi işe koyuluyorlar. Ortaya da tam istediğimiz, vurguları sadeliğinde seçilen, gerçek ama bir o kadar da gerçeküstü fotoğraflar çıkıyor. Gerçeküstü derken neyi mi kastediyorum? Üç gün, üç ay ya da üç yıl sonra anlayabileceğiniz bir duygu bu, ben şimdi süprizi bozmayayım.

Şöyle bir site yapmışlar: meltemmertevleniyor.com ; bayıldım. “birbirini severek, anlayarak, dinleyerek başladıkları ilişkilerinde tüm hayatı birlikte geçirmek istediklerini fark etmeleri” ile beni de bu yolculuklarına şahitliğe davetlerinden çok mutlu oldum.  

4 Mayıs 2024 tarihi geldiğinde çekim için Divan Çukurhan’a adımımı attım ve asma katta onları beklerken içeri girmeleriyle daha henüz haberleri yokken fotoğraflarını çekmeye başladım. Ekim’den bu yana ilk karşılaştığımız an da böylece en tatlı karelerden biri olarak kayda geçmiş oldu. 🙂 O an yüzlerindeki şaşkın gülümsemeyi gördüğümde “yine ne güzel bir günün parçası oldum” diye düşünmeden edemedim.

Tüm günümüz, “After party” de dahil olmak üzere kendi hikayesinde, dolu dolu akıp geçti. Fotoğrafa özel bir plana ihtiyaç duymadan, günün kendi dinamiği bugün bu şirin bloğu ortaya çıkardı.

Hep diyorum ya; en güzel dekor yaşamın ta kendisi, en güzel kuş o an orada olan ve en güzel ağaç, en güzel aşk, siz de orada olduğunuz için o kareye girmeye bu kadar hevesli. Benim yaptığımsa sadece, fotoğraf için halihazırda istekli bu güzel parçaları cesaretlendirip aynı karede buluşturmak.

Sevgili Mert ve Meltem, size ömür boyu mutluluklar dilerken, gününüzü tekrar tekrar yaşacayacağınız bu bloğu armağan ediyorum.

İyi seyirler, tatlı anılar!

Paylaş