SİZDEN GELENLER

Nergiz & Okan

Nergiz & Okan

Mesleğiyle, daha doğrusu sanatıyla bu kadar uyumlu bir insanı tanıdığımız için çok şanslıyız. En özel günlerimizi Cemal Bey’in gözünden ölümsüzleştirdiğimiz için çok şanslıyız. Evet bu bir şans bizim için çünkü evlilik hazırlıkları döneminde birçok sorunla, ticari kaygısı mesleğinin ve insanlığının önüne geçmiş birçok insanla karşılaştık. Cemal Bey her şeyden önce işini aşkla yapan muhteşem bir sanatçı. Son derece titiz ve profesyonel çalışmalar ortaya çıkarıyor, en ufak ayrıntıları bile gözden kaçırmıyor. Siz nasıl olacak, aman nasıl duracağım diye düşünürken bir bakıyorsunuz harika kareler ortaya çıkmış. Üstelik hiç öyle gerilmenize gerek yokmuş. Doğallık, hayatın renkleri, ışığın gücü bu kadar ustaca nasıl bir araya gelmiş diye hayret ve hayranlıkla bakakalıyorsunuz. Biz Cemal Bey ile 3 gün çekim yaptık ve birlikte geçirdiğimiz zaman diliminde kendisini az çok tanıma fırsatı bulduk. Tanıdıkça daha çok sevdik, daha çok saygı duyduk. Böylesine muhteşem işler ortaya çıkarıp, böylesine mütevazı olmak… Sanatını ayrı karakterini ayrı anlata anlata bitiremeyeceğiz biz, siz en iyisi kendisiyle birer kahve için o zaman az bile anlatmışlar diyeceksiniz. İyi ki tanıdık sizi Cemal Bey, yüreğinizin ışığı fotoğraflarınıza hep böyle yansısın!

Eda & Özgür

Eda & Özgür

Biraz geç kalmış bir teşekkür 🙂
Cemal Can Ateş ile arkadaşımın fotoğraf çekiminde tanıştık, o kadar eğlenceli o kadar keyifli geçti ki. Daha önce düğün yapmış ve çekimlerimi yaptırmış olmama rağmen düğünümden 4 ay sonra Cemal ile anlaştık. Çünkü düğününü yapmış biri olarak fark ettiğim en doğru şey düğünde ne yaşanırsa yaşansın, ne kadar güzel geçerse geçsin en önemli şey aradan aylar, yıllar geçse de açıp baktığın fotoğraflar. 4 ay sonra sayesinde bir kez daha gelinlik giydiğim için çok teşekkür ediyorum :))
Tam istediğimiz gibi sayısızca fotoğrafımız, tekrar düğün yapıyormuşuz gibi yaşadığımız hazırlıklar, gerçekten keyif aldığımız gün ve her dakika bizim için çabaladığın için ne kadar çok teşekkür etsek o kadar az 🙂
Damat seçiminden sonraki en önemli şey fotoğrafçı seçimi! 🙂 kesinlikle gözünüz kapalı güvenebilirsiniz. Pozitif enerjisi, işine duyduğu sevgi, her dakika nazımla uğraşması, sanki ailenizden birine fotoğraf çektiriyormuş gibi sağladığı rahatlık ve keyif 🙂
Tekrar çok çok teşekkür ediyoruz.İyi ki seni tanımışız.
Ailemizin fotoğrafçısı 🙂
Eda&Özgür

Deniz & Alp

Deniz & Alp

Öncelikle bunu okuyacak herkese selamlar. Biz birçok telaşenin arasındayken fotoğraf olayıyla nasıl baş edeceğimizi düşünüyorduk ve bir akşam internette gezinirken Cemal Can Bey’in çalışmalarına denk geldik. Ben (Deniz) görür görmez aramak istedim ama bir yandan da çekinmiştim açıkçası. Sonra gözümü karartıp kendisini aradım; benimle o kadar iyi ve rahatlatıcı konuştu ki (zaten sesini ve söylediklerini duyunca hadi yarın çekime gidelim moduna giriyorsunuz 🙂 hemen bir buluşma ayarladık. Kendisi zaten o akşam da başka bir çekimden gelmişti, bize albümlerden, kendinden, fotoğraflarından bahsetti ve çekim günümüzü kararlaştırdık. İnanın düğün telaşesinde en rahat geçen şey çekimimiz oldu. Albümlerin kalitesi, fotoğrafların doğallığı her şey tam istediğimiz gibiydi. En içten gülüşleri yakalıyor ve eğer kendi istediğimiz farklı şeyler varsa onun en iyisi olması için çabalıyordu. Çekim aslında en zevkli kısım ama sonrasında da defalarca aradık, yazdık, kusursuz olsun diye uğraşırken bazen onun bizden de çok çabaladığını gördük. Gerçekten bizimle iletişimi, işini aşkla yapması ve fotoğraf kalitesi yönünden Ankara’nın en iyilerinden kendisi. Kişisel ve gündelik şeylerden de çok konuştuğumuz için birkaç aydır Cemal Bey bize abi de oldu aslında. Samimiyetiniz ve çalışma disiplininiz için sonsuz teşekkür ederiz. Eğer düşünen olursa aklında kesinlikle soru işareti kalmadan güveneceği tek adres Cemal Can Ateş’tir. Bolca sevgi ve minnetle.

Fatma & Sadık

Fatma & Sadık

Cemal Can Ateş?Öncelikle ismi ile bizi çok etkiledi. Daha sonra bizim tüm isteklerimizi son derece nazik bir şekilde dinleyip hepsini hatta çok daha fazlasını! yerine getiren bu şahane isimli, şahane yetenekli, şahane iyi kalpli, şahane kibar adama gözünüz kapalı güvenin.? Çünkü kendisi her şeyden önce sizin nasıl istediğinizi önemsiyor. O süreçte o kadar rahatlatıcı oldu ki bizim için. Benim gibi düğün kına tarzı bu işleri çok önemsemeyen sadece sevdiği insanla bir yola çıkmanın heyecanını yaşayan kadın fotoğraf çekimi fotoğraf seçme albümlerin gelişi konusunda o kadar istekliydi ki! Tabi ki bunun tek nedeni böyle gönlü güzel bir insanla çalışmak. Ayrıca albüm tasarımından paketleme kargolamaya kadar böyle özenli çalışanını görmedim. Tüm arkadaşlarım sırada Cemal Bey… ?

Derya & Salim

Derya & Salim

Nasıl anlatmalı, kelimelere dökmeli bilmiyorum; ancak size yakın fakat ailenize yabancı olan bir insanı düğün günü ailenizle buluşturmanız sonucunda aileniz o insanı aşırı derecede benimsiyor seviyor samimi buluyor ve bizimle istanbula gelse olmaz mı diyorsa o insan Cemal Can’dır?. 15 ve 27 Ekim’de iki kocaman gün bizimle, gerek stresimizi gerek mutluluğumuzu paylaştı ve gerçekten harika aniıaramiz oldu. hatırladıkça gülümsediğimiz ve kesinlikle artık ailemizden biri dediğimiz çok özel bir insan? çok profesyonel çok samimi içten yardimci ve Planlı plansız hadi tarlaya dalalım diyeceğiniz biri?. Fotoğraflarımdan sadece örnekler olmasına rağmen herkes bayıldııı ve hala konuşuyorlar ne kadar güzel cıkmışsınız diye. Düğün günü her şey planladığımız gibi gitmese de Cemal Can oradaydı ve bizden desteğini esirgemedi. Bizi bu kadar mutlu ettiği ve bizim bu kadar güzel anılar biriktirmemizde rolü olduğu için çok çok teşekkür ediyorum. İyi ki varsın her şey gönlünce olsun Cemal Cancim?, güzel insan…

Pelin & Erdem

Pelin & Erdem

Biz evlenme tarihinden 5-6 ay öncesinden anlaştık. Kendisi ile görüşüp bize nasıl fotoğraf çektiğini, örnek fotoğraflarını ve kendisini anlattı. O zaman, eşim ve benim içimiz ısındı kendisine. Hem sempatik hem de çok sıcak kanlı birisi olarak gelmişti ta o dakikadan. Önce İzmir’de nikah ve dış çekim, sonra da Ankara’da düğün için dış çekim yapacaktık ve sorunsuz bir şekilde kabul etti. Her iki yerde fotoğraf çekimi sırasında bizim rahat olmamız, stresten uzak bir şekilde, doğal fotoğraflar çıkması için elinden geleni yaptı. Yeri geldi yıllardır tanıştığımız arkadaşımız gibi yardımcı oldu. Ve gerçekten harika fotoğraflar ve video kareleri ortaya çıktı. Bu işi gerçekten gönülden, sabırlı ve ruhunu katarak yapan birisi Cemal. Onu tanıdığımız için gerçekten çok şanslıyız. Kesinlikle tavsiye ediyoruz, hiç şüpheniz olmasın ve kendinizi şanslı hissediniz.

Başak & Oğuz

Başak & Oğuz

Cemal Can Ateş hayal ettiğimiz fotoğraflara sahip olmamızı sağlayan en tatlı sanatçı 🙂 En heyecanlı günümüzde bizi hiç yalnız bırakmadan, her anımızı ölümsüzleştirdi. Yıllarca bakıp mutlu olacağımız çok güzel anlarımız oldu. Böyle içten bir insan ile tanıştığımıza çok mutluyuz :))

 

Burcu & İlkay

Burcu & İlkay

Nereden başlayalım ne yazayım bilmiyorum. İlk başta efsane demeliyim kesinlikle. Cemal Can Ateş ile bundan 2 ay önce tanıştık. Düğün fotoğrafı için görüştük. Bize yaptığı işleri gösterdi kesinlikle çok başarılıydı ama yaptığı işlerin ötesinde sakinliği efendiliği ve saygınlığı ile eşimle benim kalbimi kazandı. Cemal ile tanışmadan önce belki 15 kişi ile görüştük hatta başka biriyle anlaşma aşamasına kadar gelmiştik takı o beyefendi insan ile tanışıncaya kadar. Anlaşmadan sonra çekim gününe geldiğinde gerçekten muhteşem eğlendik. Inanılmaz keyif alarak çekim yaptık ki bunların hepsi fotoğraflara yansıdı. Kendinizi okadar rahat hissediyorsunuz ki çok doğal karaler ortaya çıkıyor. Çekimler bitti biz artık beklerken akşamında fotoğraflar gelmeye başladı. Ben işini bu kadar severek yapan ve hızlı teslim eden başka kimseyi görmedim. Fotoğrafa önem veriyorsanız ve hayatınızda saklayacaginiz en güzel anılarınız ise kesinlikle Cemal Can Ateşten başkasını düşünmeyin. Inanın pimpirikli biriyimdir ince elerim sık dokurum ve kolay kolay bu kadar birini ovmem kesinlikle Cemal bu saydıklarım dan fazlasını hak ediyor. Eline emeğine sağlık Cemal en güzel anilarimizin altında senin imzanın olmasi bizleri çok mutlu etti. Kesinlikle Türkiye’nin en iyilerinden birisin.

Ayşe & Serdar

Ayşe & Serdar

İşini son derece titizlikle, samimiyetle yapan ve yaptığı işten aldığı zevki karşı tarafa aynen hissettiren sanatçıdır kendisi. Bizim için çok özel olan günümüzü bu kadar güzel bir şekilde fotoğraflarla anımsatacağı için çok teşekkür ediyoruz. 🙂

Müge & Alper

Müge & Alper

Her baktığımızda içimizi ısıtan harika fotoğraflarımızın mimarı Can, iyi ki tanımışız seni! Fotoğrafçımız değil kardeşimizsin zaten…

Düğün tarihimizi ertelemek zorunda kaldığımızdan ve o tarihte de Can’ın programı olduğundan fotoğraf çekimimizi neredeyse düğünden bir sene sonra yaptık. İyi ki de öyle yapmışız. Çok rahat, stressiz ve tüm günü çekime ayırabildiğimiz harika saatler geçirdik birlikte.

Düğünümüz Kasım ayının sonundaydı ve hava günlük güneşlikti. Fotoğraf çekimi için seçtiğimiz Ekim’in ilk günü ise nedense buz gibi ve bardaktan boşanırcasına yağmurluydu. Oysa uzun zamandır beklediğimiz bu günün güneşli olmasını istiyorduk. Can da Ankaralardan kalkıp bizim için gelmişti. Ertelemek de istemedik, beraberce bu durumu umursamamaya ve tadını çıkarmaya karar verdik. Umursamadığımız için de bu kadar doğal ve bu kadar gerçek fotoğraflar çıktı ortaya.

Can, senin doğallığın ve sakin enerjin bulaşıcı diye düşünüyoruz. =) Bizi kendi halimize bıraktın ve vizörden seyrettin. O kadar eğlendim ki… Sayende düğünümüz dışında mutluluk ve özlemle hatırlayacağımız bir gün daha ekledik anılarımıza.

Şimdi dönüp baktığımızda iyi ki yağmur yağmış diyoruz. Her bir fotoğrafa ayrı bayılıyoruz, açıp açıp bakmalara doyamıyoruz. Ellerine, güzel bakan gözlerine sağlık. İyi ki varsın… ?

Perihan & Hakan

Perihan & Hakan

Her şeyin muhteşem olması gereken, dönüp baktığımızda pişmanlık yaşamamak için en iyisini araştırırken çıktı Cemal Can Ateş karşımıza. Stres koşuşturma derken büyük gün geldi ve tabiki bütün stresler bizim yüzümüze yansıdı. Fotoğraflar kesin berbat olacak derken bütün pozitif enerjisiyle durumu düzeltti. Öyle yapmacık pozlarda asla işi olmaz aranızda konuşurken bi bakarsınız çoktan çekmiş vee ortaya mükemmel fotoğraflar çıkmış. Bu eğlenceli sevecen halin asla bitmez umarım. İyi ki diyorum tekrar tekrar. Ellerine emeğine sağlık. Başka fotoğraflarda buluşmak üzere 🙂

Merve & Yağız

Merve & Yağız

Her şey o kadar güzeldi ki.. Cemal’e ne kadar teşekkür etsek az inanın! Fotoğraf çekinmekten nefret eden bir damat ve doğal ve tüm duyguları tüm gerçekliliği ile sergileyen fotoğraflar düşleyen bir gelinin fotoğrafları Cemal’den başkası bu kadar başarıyla çekemezdi. Eşim, bırakın fotoğraf çekinmekten kaçmayı, tek bir an olsun, koskoca 3 gün boyunca çekimler hiç bitsin istemedi. Kına gecemiz, nikahımız ve dış mekan çekimimiz boyunca bizim en özel anlarımızın peşinde koşup tutkuyla çabalayan bir dostumuzun olduğunu bilmek öyle huzur vericiydi ki.. Gerçekten tam istediğimiz gibi, müthiş şeyler çıktı ortaya.. Harika, rengarenk ve kıpır kıpır bir kına albümü, EVET dediğimiz en özel anlara yolculuk, ilk dans ve dış çekim boyunca yemyeşil güzelliklerin içinde doğal, huzurlu bir gezinti.. Cemal ile çalışmak bizim evlenme kararımızdan sonra bu süreçte verdiğimiz en doğru karardı. Her şey ikame edilir, geçiştirilir ama hayatta bir kez yaşanacak en özel anlarımızı yakalayıp tekrar tekrar yaşamamızı sağlayan bir dostun yerine başka şey tutamaz. Fotoğraflara baktıkça hala zihnimde ve kalbimde heyecanla dans ediyorum Yağız’la.. Çevremizde evlenecek olan arkadaşlarımıza yapacağımız en büyük iyilik fotoğraf çekimleri için Cemal’i önermek olacaktır! Her şey için teşekkürler Cemal! Eline, yüreğine, emeğine sağlık 🙂

Seren & Ali

Seren & Ali

İlk bebek ilk heyecandı bizimkisi, yıllar sonra en güzel anı olacaktı o kareler çok çok önemliydi. Uzunca bi süre fotoğrafçı arayışı içindeydik birçoğu ile yüz yüze görüştük ama hiçbiri Cemal Can gibi sıcak karşılamadı bizi. İlk tanışmamızda güler yüzü ve sıcakkanlılığı işini severek yaptığını fazlasıyla hissettirdi. Sadece fikir almak için görüştüğümüz kişi hem karar vermemizi sağladı hem de fazlasıyla rahatlattı. Derken 02.01.18’de fotoğraflarımızı çektirdik. Bu kadar eğlenceli süreceğini tahmin bile edemezdim. Ayrıca Cemal Can’ın saatlerce süren sabrına hayran kalmamak mümkün değil. Her şey bizim isteğimiz gibi olsun, biz mutlu olalım diye o kadar çabaladı ki hala işini seven sanatçı insanlar varmış dedik. Fotoğrafları görmeden güzel olacağına emindik fakat akşama örnek fotoğraflardan bir kaç kare gönderince güzel değil resmen mükemmel bir çekim dedik. Kendisiyle önceden tanışmışlığımız yoktu, netten Doğum fotoğrafçısı olarak yazdığımda tesadüfen baktığım birisidir (keşke daha önceden tanışmış olsaydık) iyi ki böyle bir tesadüf olmuş, biz çok mutluyuz seni tanıdığımıza… Eşim ve kendi adıma gerçekten teşekkürü borç bilirim MÜKEMMELLİĞİN VE SANATÇILIĞIN İÇİN ÇOK TEŞEKKÜR EDERİZ
ALİ&SEREN SEYİRT

AYSUN&EMRE

AYSUN&EMRE

Kolay değil en mutlu gün için ölümsüzleştirme kararı alacağın fotoğrafçıyı seçmek. Yıllar geçse de üstünden hep aynı heyecanı hissedeceğin albümün en özel parçalarını oluşturmak. En mükemmeli arar ya insan; tereddüt etmesi doğal elbet.. Çünkü hayat boyu gülümseyerek bakabileceğin fotoğraf karesi için emin eller mühim bir iş. Karar aşamasında nice arayışların içinde, nice albüm bakarsın, nice fikir edinirsin.. Sonunda evet dersin! İşte benim objektifine bakarken kendimi rahat hissedeceğim doğru kişi bu! Kim ne derse desin; “bu iş samimiyet işi” ve enerjisine inanmadığınız biriyle bu yolda ilerleyemezsiniz… Biz bu yoldaki seçimimizi Cemal Can Ateş’ten yana kullandık ve bir an bile pişman olmadık. Sabrı, pozitifliği, samimiyeti ve inancı hayran kalınası bir tecrübe. Peki ne mi kazandık? Bıkmadan bakabileceğimiz bir dolu güzel anı ve en önemlisi bir dost !
Hayat bu uzun bir serüven; güzel ve özel başka bir anımızda o objektife yine gülümseriz kimbilir… Aysun & Emre

HİLAL & TOLGA

HİLAL & TOLGA

Bir insanın en önemli gecelerinden biridir düğünü, her şey kusursuz olsun diye uğraşır aylarca. Ancak yıllar sonra o özel güne fotoğraflarla geri dönebilir, tekrar yaşatırlar o hisleri.. İste Cemal’le bu yüzden çalışmaya karar verdik, fotoğraflarımıza can vereceğini bildiğimizden. Bizi tüm gün olağanca pozitifliğiyle rahatlatarak, en güzel anlarımızı ölümsüzleştirdiği için hep iyi ki onu seçmişiz dedik. Kamera kadar onu kullanan da özenle seçilmelidir. Güleryüzün, bizim için Adana’ya gelip her şeyi daha da kolaylaştırdığın için, özenle hazırladığın albüm için sana çok teşekkür ederiz, herkesin hayatının bir bölümüne dokunabilmen dileğiyle ?

Özge & Ebu

Özge & Ebu

Müthiş bir kurgu, pozları sanata dönüştüren bir yetenek. Düğün fotoğraf çekimlerimiz bizim için eğlenceli ve bir o kadar güzel oldu. Sonuç harika. Eline makine alan herkesin fotoğrafçı olduğu şu zamanlarda, Cemal ile çalışmanın farkını gerçekten anlıyorsunuz.
Önümüzdeki günlerde adını sıkça duyacağımızı ve başarılarını konuşacağımızı biliyorum.
Yolun açık olsun Cemalcim.

EDA & EREN

EDA & EREN

Her şeyin mükemmel olmasını istediğimiz o gün.. Eşimle çok kararsız kalmıştık yanında kendimizi rahat hissedeceğimiz , heyecanımıza ortak olabilecek , bu telaşlı günde bizim nazımızı çekebilecek biri var mıdır diye.. Neyse ki Can ile tanıştık, O güzel anlarımızı ölümsüzleştirdi. Bir fotoğraf sandığımızdan çok şey anlatır aslında, her an’ımızın bir hikayesi oldu, sayesinde güzel anılar biriktirdik. O güzel ve zevkli albüme her baktığımda keşke hiç demedim, bize hiç keşkeleri yaşatmadığın için, işine maddi değil manevi duygularla baktığın için hayatımızda yaşayacağımız en özel günlerden bir tanesine ortak olduğun için biz çok teşekkür ederiz , simdi daha onemli bir güne seni İstanbula bekliyoruz bebek ve aile çekimi için.. kızımızı senden başka kimseye emanet edemeyiz 🙂

GİZEM & İZZET

GİZEM & İZZET

Biz Gizzet 🙂 ikilisi olarak Cemal Can Ateş’in çektiği başka çiftlerin fotoğraflarını fena halde kıskanır olduk. Çünkü elinin değdiği her an ve görüntü o kadar eşsiz ve tatlı hale geliyor ki insan başkalarının fotoğraflarına bakarken adeta sinirleniyor ve sadece kendisini, kendi özel gününü fotoğraflamış olsun, bir daha kimsenin fotoğraflarını çekmesin istiyor. Aslına bakarsanız hiç de sevmeyiz biz fotoğraf çektirmeyi çünkü hep çok çirkin çıkarız ama Cemal’in dokunduğu her şey kendi doğallığı ve akışı içinde o kadar güzel hale geliyor ki… İnsanın heyecanını alıp götüren kendinden emin, sakin ama net ve rahatlatıcı karakteri ve profesyonelliği ile poz verdiğinizi bile anlamadan her nasılsa yakalamayı başardığı o en tatlı, en güzel halinizi bir anda karşınızda buluveriyorsunuz. Bundan sonra yeni özel günlerimizde Cemal’in fotoğraflarımızı çekmesini sabırsızlıkla bekliyoruz; bunun için sıradaki diğer çiftlerle de gerekirse kapışmaya hazırız 🙂

ÖZLEM & GÖKHAN

ÖZLEM & GÖKHAN

Güzel ve çok özel olan düğün gününüzde sizin hayatınıza dokunan biri olmalı… Ömürlük bakılacak olan fotoğrafta bir martının uçuşunu hatırlarsınız bazen. Fotoğrafçı; eşinize bakan gözleriniz değil yüreğinizin derinliği çekilmeli, fotoğrafları işlemeli ilmek ilmek. Öyle fotoğraflar olur ki, kurgusunun hayatınıza katkısına inanamazsınız. Fotoğrafçı, yeri gelir bütün gerginliğinizi alacak bir anı yakalar! İşte o an için bile ne kadar doğru bir karar verdiğinizi bir kez daha anlarsınız. İşte Cemal Can Ateş öyle bir fotoğrafçıdır. Fotoğraf çekimlerimizi hem Ankara düğünümüzde hem de İstanbul düğünümüzde yaptı. Kuzguncuğun renkli evlerinde, görkemli Haydarpaşa Tren İstasyonu’nda nice güzel anılarımızı yakaladı. Cemal Can Ateş; yolun bahtın hep açık olsun ki, daha fazla yüreğe dokunabil…

EDA & AHMET

EDA & AHMET

Bu kadar güzel kareler ölümsüzleştirmenin sebebidir sokakta oynayan bir çocuğun, kupkuru toprakta yeşeren bir bitkinin veya duvarın üstünde uyuklayan bir kedinin bile fotoğrafını çekerken aynı heyecana kapılman. Fotoğrafa ne kadar tutkuyla bağlı olduğunu görmek bu işi olabilecek en mükemmel şekilde yaptığının kanıtı aslında. En mutlu ama en stresli günümüzde gülen yüzünü hiç eksiltmeden, sabırla ve asla yorulmadan yanımızda olduğun için sonsuz teşekkürler. Gelin ve damat “Çok yorulduk, çekimi bitirelim mi artık” dediğinde “Bir defa yaşıyorsunuz bu günü, ışık güzelken biraz daha devam edelim” diye ısrar eden sanatçı… Seni tanıdığımız için çok ama çok şanslıyız, kedilerimiz bile çok şanslı sayende ? Tekrar tekrar güzel karelerde, mutlulukla bir arada olmak dileğiyle..

Pınar & Okan

Pınar & Okan

Biz fotoğraf çekimini düğünden sonraya bırakan bir çiftiz (Yaklaşık 4 ay sonraya). Bu 4 ay sürecinde artık fotoğraf çektirelim cümlelerini birbirimize fazlasıyla etmiş ve bu konuda adımlar da atmaya çalışmıştık. Ancak tabii ki bugün bizim için özel ve tek olacaktı. Bunu yakalamak için de işini kaliteli yapan ve şu ana kadar eşine rastlamadığımız bu insanla tanışmamız gerekliydi. Çevremizden aldığımız tavsiyeler de bize tek bir ismi gösterdi: Tabii ki Cemal Can Ateş. Can ile tanıştığımızda çekim gününün istediğimiz gibi olacağını hissetmiştik. Fakat fotoğraf çektirme hevesi neredeyse kaçmış bir çifte bu kadar güzel bir gün yaşatacağını tahmin bile edemezdik. Gün boyunca en yakın arkadaşımızla geziyor, en yakın dostumuzla eğleniyor hissini bize yaşatıp bu güzel anları da bize sonsuza dek hatıra olarak bırakıyordu. Gün sonunda bize kalan yorgun ayaklarımız değil samimi ve değerli geçen bir zaman oldu.
İnsanın karşısına çıkan tercihler her zaman mükemmel olmayabilir. Biz bu tercihi doğru yaptık.
Bu güzel gün için, maddiyattan uzak sanatın için, ruhunla hissettiğin kareler için, insana “Aşk ile” baktığın için ve diğer her şey için çok teşekkür ederiz Can arkadaş.

Zeynep & Hamdi

Zeynep & Hamdi

Evliliğe giden yolda tüm güzel telaşlar hemen geçiyor ve o gün yaşananların çoğu hatırlanmıyor bile… Geriye dönüp baktığımızda ise o eşsiz anıların hatırlanmasında en önemli katkıyı sağlayan tabiki o güne dair muhteşem fotoğraflarınızın olması.? Fotoğraf çekimlerinde kasılan ve poz vermekten pek hoşlanmayan bir çift olarak biz, belki de düğünümüzün en eziyetli kısmı o olacak diye düşünmüştük.
Ta ki Cemal Can Ateş’i tanıyana kadar… İlk olarak internetten şans eseri çalışmalarına rastladım ve her bir fotoğrafta hissettiğim ortak tema; yapmacıklıktan uzaklık, içtenlik ve tabiki doğallık…. Birbirinden farkları ise değişen kişiler ve mekanlar.? Bir kere klasik fotoğrafçı pozları ve yönlendirmeleri yok. Aksine gezip, konuşurken, eğlenirken anı yakalayan, her anınızı her duygunuzu en doğal haliyle sanatsal bakış açısı ve özgünlüğü ile bizlere sunma peşindeydi. ? Doğal olan, çok sempatik ve samimi pozlar için çok çok teşekkür ediyoruz ellerinize sağlık. Albümlerimizin de çok güzel olacağından eminiz ve heyecanla bekliyoruz. Fotoğraflarına baktığında kendini kendi olarak anımsamak isteyen herkesin yolunun Can ile kesişmesi dileğiyle…?

İLKNUR & HAKAN

İLKNUR & HAKAN

İşini severek yapan ve bunu karşısındakine hissettiren, en heyecanlı gününüzü ölümsüz kılan bir sanatçı. Her şey için teşekkür ederiz.

Ceren & Burak

Ceren & Burak

En mutlu günümüzde bize keyifle eşlik eden sevgili cemal, sıcak enerjin ve güler yüzünle sakin sakin fotoğraflarımızı çektin. Bizi ve aşkımızı tüm doğallığımızla yansıttın. Ellerine, emeğine sağlık. Her şeyden önemlisi ailemizden biri gibi anladın bizi ve ne istediğimizi. Öylece zaman aktı, hiç sıkılmadık ve yorulmadık. Güzel günümüzü bizimle ölümsüzleştirdiğin için teşekkürler 🙂