Cansu & Gökhan: Bir Düğün Hikayesi, Divan Çukurhan, Ankara

Öncelikle belirtmeliyim ki, Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti Cumhurbaşkanı Sayın Ersin Tatar’ın ve eşi Sayın Sibel Tatar’ın kızları Cansu ve damatları Gökhan’ın düğünlerinde fotoğraf çekme şansı bulduğum için onur duydum, kendilerine teşekkür ederim. Tatar ve Atik aileleri tüm zerafetleri ve nezaketleriyle bu özel günü harika kıldılar.

Sevgili Cansu ve Gökhan’la Temmuz ayının başlarında tanıştık ve Divan Çukurhan Otel’de buluşarak çekim için  anlaşmamızı yaptık. Benim de çekim yapmaktan çok keyif aldığım bu mekanı tercih etmeleri en baştan güzel bir işaretti.

Ve 4 Eylül tarihinde çok güzel bir düğün gününde, çok güzel belgesel fotoğraf karelere hep beraber imza attık. O kadar doğallar ve rahatlardı ki bu da fotoğraflara harika şekilde yansıdı. Çekimi bir belgesele dönüştürmek fotoğrafçı kadar, hatta belki de daha çok çiftimin ve yarattıkları atmosferin eseri.

Düğün günü Divan Cafe’de kahve içerken çekimimize başlamıştık bile: )

Stressiz bir hazırlık süreciyle çekimimiz devam etti. Hazırlık aşamasından çok keyif alıyorum, aslında o günün de en değerli kimi kareleri bu anlarda çıkıyor. Özellikle rahat ve keyif almaya odaklı, planlanmış bir hazırlık gibisi yok.

Hazırlık sonrası aile ve arkadaşlarla çekimimizi sürdürdük.

Sırada bizi çok eğlenceli, sade ve kendileri gibi naif bir düğün bekliyordu. Düğün başladığında ise minik ve eğlenceli bir çiçek serpme gösterisi oldu:) Fotoğraflara da çok güzel yansıdı bu anlar. Peşinden dans ve ardından da eğlence başladı. Bu satırları yazarken ne kadar keyif aldığımı birkez daha fark ediyorum.

Güzel fotoğraflar için sevgili çiftime çok teşekkürler, ve tabi ki çok sevgili ailesine ve birbirinden tatlı arkadaşlarına da… Unutmadan, Bride’s Squad ekibine de ayrıca teşekkürler : ))

Sevgili Cansu ve Gökhan, nice güzel yıllarınız olsun.

Hep diyorum ya; en güzel dekor yaşamın ta kendisi, en güzel kuş o an orada olan ve en güzel ağaç, en güzel aşk, siz de orada olduğunuz için o kareye girmeye bu kadar hevesli. Benim yaptığımsa sadece, fotoğraf için halihazırda istekli bu güzel parçaları cesaretlendirip aynı karede buluşturmak.

Cemal Can Ateş

İyi seyirler…

Paylaş