Gaye & Mahmut: Bir Düğün Hikayesi

Sevgili Gaye ve Mahmut’la gerçekleştirdiğim çekim en özellerim arasına girdi desem yeridir.? Yine mesleğimi sevdiğim, o mutluluğa, heyecana şahit olduğum için çok şanslı hissettiğim bir gündü. Bu en çok da her saniye samimiyet ve mutluluklarını hissedebildiğim çiftimin eseri.

Özen, sadelik ve içtenlikle birleştiğinde ortaya ne kadar müthiş bir gün çıkıyor. İlk dakikalardan son anlarına kadar fotoğraf çekmekten keyif aldığım bir günde buluştuğumuz için çok mutlu oldum.

O kadar güzeldiniz ki… O tatlı telaş içinde, tüm aile, arkadaşlar ve harika çiftim düğün gününün en keyif veren rolleri sizdeydi. Bu fotoğrafları anlamlı kılan, bir belgesele çeviren içtenliğiniz için teşekkür ederim. Hep mutlu olun.

İster düğün fotoğrafçılığı, ister düğün hikayesi, ister belgesel düğün fotoğrafçılığı ya da sadece dış çekim… Adına ne dersek diyelim, bir kere yaşanan bu anları belgelemek mükemmel bir his. “Belgelemek” diyorum çünkü gerçekten de bu bir kayıt altına alma işi. Onca hazırlığın sonunda, o günün tüm heyecanını fotoğraflara sığdırmak ve olduğu gibi gelecek yıllara taşımak benim işim.

O dakikalar geride kaldı ama şimdi bile fotoğraflara bakarken o ana dönüyorum. Ben bile böyle hissediyorsam asıl bu heyecanın başrolleri neler hissedecek bu fotoğraflara bakarken. İşte bu duygu, benim işimi sevme sebebim ve en büyük motivasyon, keyif kaynağım. Hemen fotoğrafları düzenleyip, onlar için minik bir blog hazırladım.

Sevgili Gaye ve Mahmut, bir ömür boyu mutluluklar dilerim:)

Bu güzel gününüzde orada, sizinle olmak harikaydı.

Nice güzel yıllarınız olsun.

Hep diyorum ya; en güzel dekor yaşamın ta kendisi, en güzel kuş o an orada olan ve en güzel ağaç, en güzel aşk, siz de orada olduğunuz için o kareye girmeye bu kadar hevesli. Benim yaptığımsa sadece, fotoğraf için halihazırda istekli bu güzel parçaları cesaretlendirip aynı karede buluşturmak.

Sevgiler,

 

Cemal Can Ateş

 

 

 

Paylaş