Edward Whittall Garden ‘da Bir Dış Çekim Hikayesi:Hatice & Barış

Edward Whittall Garden ‘da bir dış çekim hikayesi

Sevgili Barış ve Hatice ile ilk görüşmemiz 2020’nin Ocak ayında oldu. O zamanlar ne biz ne de dünya son 6 aydır yaşamakta olduğumuz salgın felaketinden haberdardık. Olağanüstü günler yaklaşmaktaydı ama bizler de herkes gibi hayatın olağan akışında rutinlerimizle, gelecek planlarımızla meşguldük.

“Koronavirüs, Aralık ayında Çin’in Vuhan kentinde ortaya çıktı ve dünyanın büyük bir bölümüne yayıldı.” haberleri manşetleri doldurmaya başladığında sevgili çiftimle çekim planlarımızı çoktan netleştirmiş ve 1 Temmuz’daki çekimimiz için beklemeye başlamıştık bile. Şubat ve Mart aylarında dünya büyük bir belirsizlik ve kaos içine düşmüş, sokağa çıkma yasakları, karantinalar, hayat eve sığarlar, uçuş kısıtlamaları derken 1 Temmuz gelivermişti.

Temmuz ayı için anlaşmamızı yaptığımız Şubat ayında tüm bu olacakları öngörmek imkansızdı. Sağlığın her şeyden önemli olduğu günler ve haftalar birbirini izledi. 27 Haziran’da Hatice ve Barış’ın nikahları olduğunda ne dünyada ne de ülkemizde salgının yarattığı endişe geride kalmış değildi. 1 Temmuz’da İzmir’de gerçekleştirmeyi planladığımız çekim için umudumuzu hiç kaybetmedik. En nihayetinde  önlemler ve deneyimlerin etkisi, karanlık bulutları biraz olsun dağıtmaya başladı. Evet, 1 Temmuz’da harika bir çekim için buluşacaktık.

O gün geldiğinde tüm bu zor zamanların ardından içimizde bambaşka bir heyecan vardı. İlk çekim durağımız olan Edward Whittall Garden Bornova’da adeta saklı bir bahçe gibiydi. Hayatın, tüm şahaneliğiyle orada, yanıbaşımızda olduğunu hissettik bu muhteşem mekanda. Edward Whittall Garden, geniş bahçesiyle güzel bir çekim alanı olmuş İzmir’de. Burada çekimimizi keyifle tamamladıktan sonra akşam güneşi için pusulamızı denize doğrulttuk ve İzmir’in enfes gün batımıyla çekimimizi tamamladık. Gün sonunda Sevgili Hatice, Barış ve değinmeden kesinlikle geçemeyeceğim Barış’ın çok değerli ablası Elif Abla’yla birlikte La Dude Art Cafe’de Ege’nin meşhur zeytinyağlılarını tadarak günü noktaladık. 🙂 Yüzde maskelerle, gözlerle konuşmaya muhtaç geçirdiğimiz uzun günlerin arasında, bu gün benim için hep çok özel kalacak.

Caaaanım çiftime bir ömür boyu mutluluklar dilerim. Sağlıkla, nice güzel yıllarınız olsun!
Fotoğraflar sizinle, iyi seyirler.

 

İzmir Düğün Fotoğrafçısı l Cemal Can Ateş l Düğün Hikayesi Dış Çekim, Düğün Albümü, Belgesel Fotoğraf, Düğün Fotoğrafçısı izmir, Edward Whittall Garden İzmir Düğün Fotoğrafçısı l Cemal Can Ateş l Düğün Hikayesi Dış Çekim, Düğün Albümü, Belgesel Fotoğraf, Düğün Fotoğrafçısı izmir, Edward Whittall Garden
Tags
Paylaş