Gökçe & Mihayel, Azize Tereza Kilisesi, Nikah

Sevgili Gökçe ve Mihayel Azize Tereza Kilisesi‘nde evlendi. Sevgili Gökçe ortaokul arkadaşım, yıllar sonra onun bu güzel gününde fotoğraflarını çektiğim için çok mutlu oldum.

Daha önce bir kaç kez Kilise‘de nikah fotoğrafı çekme şansı bulmuştum. Kiliseler bana hep çok büyülü ve ilham verici geliyor ve böyle kutsal bir tören sırasında çok daha büyüleyici bir hal alıyor.

Gökçe Kilise’ye Sevgili Babasının kolunda girdi ve nikah töreni bu şekilde başladı. Gerisi fotoğraflarda…

Her bir fotoğraf o güne dair bir duyguyu çağırıveriyor yanıbaşımıza. Neler hissettik, neler düşledik ve neler bulduk hepsi fotoğrafın gücüyle şimdi burada, en yakınımızda.

İster düğün fotoğrafçılığı, ister düğün hikayesi, ister belgesel düğün fotoğrafçılığı ya da sadece dış çekim… Adına ne dersek diyelim, bir kere yaşanan bu anları belgelemek mükemmel bir his. “Belgelemek” diyorum çünkü gerçekten de bu bir kayıt altına alma işi. Onca hazırlığın sonunda, o günün tüm heyecanını fotoğraflara sığdırmak ve olduğu gibi gelecek yıllara taşımak benim işim.

Hep diyorum ya; en güzel dekor yaşamın ta kendisi, en güzel kuş o an orada olan ve en güzel ağaç, en güzel aşk, siz de orada olduğunuz için o kareye girmeye bu kadar hevesli. Benim yaptığımsa sadece, fotoğraf için halihazırda istekli bu güzel parçaları cesaretlendirip aynı karede buluşturmak.

Gökçe ve Mihayel, nice güzel yıllarınız olsun.

Sevgilerimle…

Cemal Can Ateş

İyi seyirler…

 

 

 

 

Paylaş