Büşra & Emrah / İstanbul Düğün Fotoğrafları / Kibrithane

İstanbul Düğün Hikayesi l Kibrithane l Cemal Can Ateş

Sevgili Büşra ve Emrah’la yağmurlu bir Nisan gününde İstanbul’da @Kibrithane’de harika bir düğün fotoğrafı çekimi gerçekleştirdik. Yağmurlu dediğime bakmayın aslında, tam bir bahar havasıydı, ara ara açan güneş Kibrithane’nin pencerelerinden ve çatıdaki ışık boşluklarından bizi aydınlatıyordu. Büşra ile taa Ekim ayında telefonla görüştük, neler yapacağımıza, nasıl çekimler istediğine göre konuşup anlaşmamızı yaptık ve planlamalarımız üzerine çalışmaya başladık.

Bu kadar basit aslında: çift ne istediğine karar verir, fotoğrafçısının portfolyosuna bakar, konuşur anlaşır. Sonra artık fotoğrafçının eline, zevkine ve tecrübesine kendisini teslim eder; işin geri kalanı fotoğrafçıdadır artık. Bu kadar da basit değil elbette, işin şakası bir yana, fotoğrafçı seçiminize ne kadar önem vermeniz gerektiğini bir kez daha vurgulamak istedim bu blog yazım aracılığıyla. Çünkü düğün pastanızdan geriye bir tek fotoğraflarınız ve güzel anılarınız kalacak. Sizin beklentilerinizi en çok karşılayabilecek, isteklerinizi anlayıp yorumlayabilecek ve beraber harika işler çıkarabileceğiniz,  dolayısıyla iyi iletişim kurabileceğiniz bir fotoğrafçı seçmeniz çok önemli.

Büşra ve Emrah, yüz yüze ilk kez çekim günü tanıştığım çiftler arasındaydılar. Fakat çekimin başlarından itibaren yine sanki çoook uzun zamandır tanışıyoruz havasına girdiğimiz çiftlerimden oluverdiler hemen. Sanırım benim anahtarım da bu işte.

Düğün fotoğrafı çekmek, çiftlere ilerleyen yıllarda keyifle bakabilecekleri harika fotoğraflar bırakabilmek, dolayısıyla tüm bu büyük sorumluluğun bilincinde olmak, her fotoğraf çekimimde ayrı bir heyecan yaşatıyor hep bana.

Günün sonunda elimde harika fotoğraflarla dönmek, her seferinde hem gurur veriyor hem de ne kadar önemli bir iş yaptığımı bir kez daha hatırlatıyor bana 🙂

Büşra ve Emrah bir hafta sonra evlenecek, fakat fotoğraf çekimini nikahlarından önce yapmayı tercih ettiler, bunun da hem kendileri açısından bir prova hem de rahat bir fotoğraf çekimi yapmak için önemli bir ayrıntı olduğunu söylemek isterim. Çiftler, düğün ya da nikah gününe sıkıştırılmamış bir çekimde kesinlikle çok daha rahat oluyorlar ve çekimin keyfini çıkarıyorlar.

Büşra ve Emrah iki farklı kostümle karşımdaydılar bu çekimde! Doya doya fotoğraf çektik. Büşranın gelinliği ve diğer elbisesi @ozlemsusleyicioffical ‘ın elinden. Etekteki işlemeler ise Büşra’nın eseri. Harika değil mi sizce de?

Sevgili çiftime bu fotoğraf çekiminde bana harika kareler verdikleri için teşekkür ediyorum. Nice güzel ve mutlu yılları olsun!

İyi seyirler.

Dinleyiniz:

https://open.spotify.com/track/7I4he8FK5mVg7HADd6uaiG?si=ybQWWnGoT5iKKP09a0odVg

İletişim İçin:

İletişim

İstanbul Düğün Hikayesi Cemal Can Ateş l İstanbul Düğün Fotoğrafçısı Kibrithane

Paylaş