İzmir Düğün Hikayesi : Pelin & Erdem

İzmir Düğün Hikayesi - İzmir Düğün Fotoğrafçısı - Cemal Can Ateş

Sevgili Pelin ve Erdem’le 15 ve 22 Eylül tarihleri için anlaştığımızda sanırım Nisan ya da Mayıs Ayıydı. Güzel bir bahar günü Ayrancı’da buluştuk. Çaylarımızı yudumlarken, albümlerimizi inceledik. Onlara küçük bir sunum yaptım, bu güne kadar nasıl çekimler yapmışım; biraz çekim anlarından bahsettim, biraz da onlar neler istiyor, neler seviyor öğrenmeye çalıştım.

Tabi ki her fotoğrafçının bir tarzı var, her fotoğrafçının bir gözü var. Fakat çiftlerimin istekleri de benim için çok önemli. En önem verdiğim şey, onların istediği fotoğraflarla kendi tarzım olan fotoğrafları birleştirerek bir çalışma sergilemek. Çekim sürecinde, çiftlerim için neler önemli, neler istiyorlar, nasıl fotoğraflar onlar için bir anlam taşıyacak ve hikaye sunacak, hepsini öğrenmeye çalışırım.

İşte sanırım burada biraz ayrılıyorum diğer meslektaşlarımdan. Her çiftimle maksimum düzeyde iletişim halinde olmak, onların tarzına yakın şeyler ortaya koyabilmek, onları tanımakla geçen süreç en önemlisi benim için. Bundan dolayı çekimlerin öncesinde, tanışmak, fotoğraf hakkında konuşmak bence sürecin en önemli parçası. Çekim günü geriye bu tasarımı hayata geçirmek kalıyor. Karşılıklı rahatlığımız, neleri önceleyeceğimizi bilmek rahat ve nitelikli bir çekime kapı açıyor.

Ve büyük gün, nikah günü. 15 Eylül sabah uçakla İzmir Adnan Menderes Havaalanına indim. Bornova’ya hazırlıkların başladığı Anıl İrtem Saç tasarım Atölyesi’ne geçtim. Pelin ve Sevgili ablası Pınar hazırlıklar için oradaydılar. Saç Makyaj yapılırken çekimlerimize başladık. Saç Ahmet Camcı tarafından yapıldı, makyajı ise Gökhan Camcı yaptı. Hazırlık aşamasından sonra eve geçtik, ailelerle hatıra fotoğraflarından sonra, nikah için Bornova Belediyesi nikah salonuna geçtik.

Nikah işlemlerinden sonra da Alaçatı’ya doğru çekim için yola çıktık. Pelin ve Erdem’le Ankara’da da çekim yapacağımız için, Alaçatı çekiminde daha rahat kıyafetlerle çekim yapmayı tercih ettik, çok doğal ve güzel geçti çekimler. Gün batımına doğru sahile geldik, oradaki çekimin ardından Alaçatı sokaklarına attık kendimizi. Tamamen akışına bıraktık, ve çok sade ama güçlü fotoğraflarla günü bitirdik. Ertesi gün yine Ankara’da başka bir çiftle çekimim olduğu için, o akşam tekrar Ankara’ya döndüm. Fotoğrafları heyecanla yedekledim, ve birkaç fotoğrafı hemen paylaştım. ? Ne kadar yorulsam da çekimlerimin bitişinde beklemeye dayanamıyorum.

İzmir düğün fotoğrafçısı olmak, İzmir’de düğün fotoğrafı çekmek gerçekten bir fotoğrafçı için çok güzel. Mimari yönü ve doğal güzellikler açısından paha biçilemez bir dekor sunuyor bu şehir.

Bir hafta sonra 23 Eylül’de Ankara’da sabah One Tower Şahika Kuaför’de yeniden buluştuk ve düğün hazırlıklarına başladık. Makyajı ise One Tower Mac make up artistlerinden Yiğit Bey yaptı. Bu sefer daha rahattık tabii ki ? hem kameralara daha da alıştık hem de akşam düğün eğlencesi vardı. Ve kısa bir zamana sığdırdığımız harika bir Alaçatı çekimi de geride kalmıştı. Bugün eğlence vaktiydi artık. Hazırlık bittikten sonra kendimizi Botanik Parkın güzel bahar havasına bıraktık ve yakın arkadaşlarla güzel bir çekim yaptık.

Pelin ve Erdem’e yaşanacak harika yıllar diliyorum.
Her iki şehirden fotoğraflar sizlerle,
İyi seyirler ?

İzmir Düğün Hikayesi – İzmir Düğün Fotoğrafçısı – Cemal Can Ateş, Düğün Fotoğrafı, Düğün Albümü, Alaçatı Düğün Fotoğrafı, Çeşme Düğün Fotoğrafı, Gelin,Damat
Paylaş