Ankara’da Bir Nişan Hikayesi: Ezgi & Sarper

Nişan Fotoğrafı Ankara / Cemal Can Ateş / Ankara Düğün Fotoğrafçısı

Ezgi ve Sarper’in keyifli mi keyifli nişan akşamını fotoğraflarımla hikayeleştirdim.

Nişan fotoğrafı çekmek düğün fotoğraflarından biraz daha farklı bir deneyim. Aslında aile olmaya giden bu ilk adıma fotoğrafçı olarak siz de dahil olarak bu ailenin bir parçası oluyorsunuz desem abartmış olmam. Çünkü onların bu ilk heyecanına şahitlik etmek bir yana, tüm arkadaşlarının, akrabalarının sevincine ilk elden şahit olma imkanınız oluyor. Tüm bu tatlı telaş, koşuşturmaca, gösterilen özen nişanı bir adetten çok daha fazlasına, düğünle belgelenecek aile olma serüvenindeki bir detaydan çok daha kıymetli bir anıya dönüştürüyor. Ne mutlu bana ki bir çok kişinin hafife aldığı nişan ritüeline gerekli emeği harcayan Ezgi’yle tanışma imkanım oldu ve onların bu unutulmaz gününü fotoğraflarımla ölümsüzleştirebildim.

Ezgi beni internetten buldu ve nişan akşamına kadar da hiç yüz yüze tanışma imkanımız olmadı. Ancak o akşam, nişan günü evlerinde tanışabildik. Yine ne şanslıyım ki denk geldiğim çoğu çiftimle yakalayabildiğimiz harika enerjiyi Ezgi ve ailesiyle de hemen yakaladık. Evlerinin bahçesi o kadar tatlı görünüyordu ki, bahçeye adım atar atmaz refleks olarak elim makineme gitti. 🙂 Her detay çok ince düşünülmüş ve muhteşem bir atmosfer yaratılmıştı. Bir fotoğrafçı daha ne ister ki…

Minik fidanlar ve Ezgi ile Saper’in çerçeveleriyle dekore edilmiş nazik bir köşe bahçede ilk dikkati çeken kısımdı. E ve S harfleriyle girişe davet eden çiçek süslü dekoratif çemberse davetlilere “harika bir akşama hazır mısınız?” diye soruyordu adeta. Ah bir de köşeden çıkıp gelen evin minik “sahibesi” güzeller güzeli köpüşleri Asi Kız’ı görünce “tamam” dedim, harika bir evde harika bir ailenin misafiriyim.

Sarper ve ailesinin de gelmesiyle “start” verildi. Gerisi fotoğraflarda… Bugün düşündüğümde göz açıp kapayıncaya kadar geçmiş gibi gelen bu harika akşamı ancak fotoğraflar anlatabilir. İyi seyirler.

Dipnot: Sarper tabi ki tuzlu kahve içti. 🙂

Blog’daki diğer hikayeler için: https://cemalcanates.com/blog/

Nişan Fotoğrafı Ankara / Cemal Can Ateş / Ankara Düğün Fotoğrafçısı Düğün Hikayesi, Düğün Albümü, Ankara Nişan, Nişan Hazırlığı, Düğün Fotoğrafçısı Ankara, Profesyonel Fotoğrafçı
Paylaş